Select Page

Letos mineva že 30 let odkar je zagnana skupina domačinov na Kozleku zgradila kočo, za katero vsa ta leta res lepo skrbijo. Ob tej visoki obletnici je tudi naša šola v sodelovanju s PD Podgora razpisala nagradni literarni natečaj z naslovom MOJ KOZLEK. Do predvidenega datuma smo prejeli šest izdelkov naših učencev. Vsi so se potrudili, zato se je bilo težko odločiti, kdo je bil najboljši. Komisija je odločila, da si prvo mesto zasluži Gaja za svoj strip Veličastni Kozlek, drugo mesto Leona in tretje Tijana, obe za izvirni pesmici. Planinsko društvo Podgora se je odločilo, da nagradi vse, ki so na natečaju sodelovali, tako so nagrade prejeli tudi Žiga, Lara in Daša. Nekateri so nagrade prejeli že na tradicionalnem prvomajskem srečanju ob koči na Kozleku, ki je bilo letos še posebej slavnostno. Staš, Ožbej, Rok in Maj so poskrbeli, da so vsi prisotni slišali pesmice, ki so jih učenci zapisali. Med drugim so nas vse opomnili, da ima Kozlek pomembno vlogo v vsakdanjem življenju Koćancev, saj je Kozlek našel svoje mesto tudi v Koćanski himni.

Iskrene čestitke PD Podgora za izjemno delo, ki ga tako predano opravljajo, tudi s strani naše šole in vsekakor se veselimo nadaljnjega sodelovanja tudi v prihodnje.

Dostopnost