Select Page

Na našo šolo smo letos dvakrat dobili prav poseben obisk – psa. Učiteljica Sandra in njen pes Ronnie se šolata, da postaneta terapevtski par. Šolanje poteka preko društva Tačke pomagačke in predno postaneta samostojen terapevtski par, morata pod mentorstvom aktivne in dolgoletne članice Tačk pomagačk Nine Kožman opraviti nekaj praktičnih nastopov. Dva nastopa sta opravila z našimi učenci. Najprej so se z njim srečali starejši učenci – Lea, Ernad in Tomi. Pred uro so dobili pismo, v katerem jim je Ronnie povedal nekaj o sebi – tudi to, kaj ima rad in česa ne mara. Pri uri so se učenci naučili veliko zanimivosti o psih in negi psa. Brali so kratka besedila o psih, poiskali njihovo bistvo in med pripomočki izbrali tistega, ki je bil z besedilom najbolj povezan. Kužka so česali, mu umivali zobe, mu skrili priboljške in ga prosili, da jim pokaže kakšen trikec.

Naslednji obisk psa je bil za mlajše učence – Ožbeja, Laro, Žana in Tino. Učenci so vadili branje s pomočjo psa, mu umivali zobe in mazali tačke, ga česali ter mu dali priboljšek. Ronnie jim je tudi pokazal, da zna računati do 5. Učenci so bili navdušeni!

Učiteljici: Neža Ceglar in Sandra Palcich

Dostopnost