13. državnega likovnega Ex-tempora so se udeležile učenke iz Osnovne šole Dragotina Ketteja Ilirska Bistrica in Osnovne šole Podgora Kuteževo. Na povabilo organizatorja Gimnazije Koper so se odzvale tri učenke iz naše občine pod vodstvom mentorice Stanke Benigar. Sodelovali so tudi učenci različnih obalnih osnovnih šol, ki obiskujejo 9. razred, in dijaki Umetniške gimnazije likovne smeri na Gimnaziji Koper. Kljub slabemu vremenu smo pozitivno, dobrovoljno in umetniško sprejeli izziv in v torek, 24. 9. 2024, sodelovali na nagradnem tekmovanju z naslovom Preživetje. Na gimnaziji so nas dobre volje sprejeli in nas po glasbeno obarvanem uvodnem delu razdelili po prizorišču ter pustili v mirnem umetniškem ustvarjanju v avli šole. Tema je bila znana, vsi umetniški pripomočki pripravljeni in že smo se prepustili svoji domišljiji.

Po končanem ustvarjanju smo bili prosti, da so smo se okrepčali. Ta čas je komisija pregledala izdelke in nato na zaključnem delu podelila nagrade za najboljše v osnovnošolski kategoriji in posebej za dijake.

Učiteljica likovne umetnosti Stanka Benigar