JSKD Ilirska Bistrica je organiziral 32. srečanje mladih likovnikov, ki je bilo v petek, 11. oktobra 2024 na Premu.

Nekateri učenci iz šol v občinah Il. Bistrica, Pivka in Postojna smo se zbrali na avtobusni postaji v Il. Bistrici in se odpravili proti Premu. Ob prihodu smo dobili malico (rogljiček) in nato smo se odpravili skozi vas in si poiskali motive za risanje. Nekateri so si izbrali grad, ostali pa so risali motive, ki so jih našli v turistično razvijajočem se kraju. Risali smo lahko v različnih tehnikah, večinoma smo barvali s temperami, barvicami in senčili s svinčnikom, nekateri so uporabljali tudi flomastre in oglje. Dobili smo topel obrok, ki so nam ga pripravili na turistični kmetiji Ivankotovi. Ob koncu druženja so nam podelili priznanja za sodelovanje. Slike bodo na ogled v šolah, ki so sodelovale na srečanju.

Nina Rutar